Navigation Menu+

Super, bo… Super Bowl! Oto 3 tegoroczne perełki!

Posted on Lut 9, 2018 by in Copywriting

Coca-Cola się nie popisała, oj się nie popisała, zawiodła na całej linii swoimi słodkawymi, obdartymi z oryginalnościami reklamami. Marki samochodów były reklamowane tak jak zawsze, nie było więc żadnego elementu zaskoczenia. Poległ też Pringels, a Pepsi – choć wypadła lepiej niż jej odwieczny konkurent – stworzyło klip, o którym szybko się zapomina. Czy rzeczywiście tak nudne były reklamy tegorocznego Super Bowl 2018? Na szczęście nie, bo trafiły się prawdziwe perełki, spośród których wybrałem 3 najlepsze!

3.) Avocados from Mexico – „#GuacWorld” (agencja: GSD&M)

Czego nie może zabraknąć na bezludnej wyspie? Chipsów, wi-fi i… avocado. Seriously? Trochę to nie pasuje, ale twórcy reklamy wybrnęli z tego po mistrzowsku.

 

 

2.) Quicken Loans – „Translator” (agencja: Huge)

Z czym się kojarzą pożyczki? Raczej z cwaniakami, którzy chcą zaoferować nam stówę, by później żądać 10 razy więcej. Jeśli nawet nie mamy takich skojarzeń, to łatwo sobie wyobrazić smutnego pana zachęcającego do skorzystania z jego usług. A przy tym operującego niezrozumiałymi pojęciami, aż myślimy: “ech, przydałby się tłumacz”.

 

 

1.) Tide – „It’s a Tide Ad” (agencja: Saatchi & Saatchi)

Jak przedstawić proszek do prania, aby nie wyszło kiczowato, nudno i tępawo (czyli jak w 99,99% przypadków)? Czy jest na to sposób? Agencji Saatchi & Saatchi udała się ta trudna sztuka. Jest zabójczo kreatywnie i absurdalnie śmiesznie, jest dystans – dlatego to najlepsza – wedle mojej skromnej opinii – reklama tegorocznego Super Bowl.

 

 ————————————————————-

Na wyróżnienie zasługują jednak też trzy inne reklamy.

 

Alexa zaniemogła. Co teraz?

 

 

Straszna, ale zarazem fascynująca wizja: robot śmiejący się z człowieka.

 

 

Ach, co to był za taniec!

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *